Moto bloger

Blog o samochodach dla kierowców i nie tylko

Zadbajmy o klimat w samochodzie!

Maj 19, 2014 Autor: Moto bloger Kategoria: porady, wpisy gościnne

Dni stają się coraz dłuższe, a temperatura powietrza rośnie co oznacza, że najwyższy czas zadbać o układ klimatyzacji w samochodzie. Jeszcze niedawno klimatyzacja była luksusem, na który mogli sobie pozwolić tylko nieliczni. Dzisiaj stanowi praktycznie standardowy element wyposażenia. Jednak, dla sprawnego funkcjonowania klimatyzacji, niezbędne są okresowe przeglądy.

http://vwuzytkowe.pl/pl.html

http://vwuzytkowe.pl/pl.html

Bez korzystania z systemu nawiewów, w upalny dzień, wewnątrz pojazdu temperatura może osiągnąć nawet 50ºC. Wysoka temperatura jest nie tylko nieprzyjemna, ale też negatywnie wpływa na reakcje motoryczne kierowcy – wywołuje uczucie znużenia i rozdrażnienie, co staje się realnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drodze. Niesprawna klimatyzacja to również spore nieudogodnienie dla alergika. W systemie nawiewów rozwijają się liczne grzyby i bakterie, które trafiają do wnętrza pojazdu, a następnie do dróg oddechowych pasażerów. Stężenie tych mikroorganizmów, ale też kurzu i pyłków jest kilkukrotnie wyższe niż poza pojazdem. Tym samym przynajmniej raz w roku powinniśmy poddać układ klimatyzacji profesjonalnemu przeglądowi.

Obecnie u Partnerów Serwisowych marki Volkswagen Samochody Użytkowe trwa akcja promocyjna na usługę przeglądu układu klimatyzacji. Właściciele samochodów użytkowych Volkswagen (Caddy, Amarok, Transporter, Crafter) mogą liczyć na korzystne ceny pakietów obejmujących wymianę filtra przeciwpyłkowego (w cenie część wraz z usługą wymiany) i dezynfekcję układu klimatyzacji. Inwestując w systematyczne przeglądy, unikamy takich konsekwencji zaniedbania, jak nieprzyjemny zapach w pojeździe, obniżona wydajność chłodzenia, wzrost zużycia paliwa i głośna praca układu. W ten prosty sposób możemy zatroszczyć się o nasz komfort, zdrowie oraz bezpieczeństwo na drodze.

Regularna kontrola klimatyzacji powinna dotyczyć w szczególności „pracujących” samochodów użytkowych. Czas jaki kierowca codziennie spędza w pojeździe i trasy jakie pokonuje, wiążą się z intensywną pracą klimatyzacji. Na stronie www.vwklimatyzacja.pl, znajdziemy szczegóły wiosennej akcji dostępnej u Partnerów Serwisowych Volkswagen Samochody Użytkowe. Zadbaj o dobry klimat w samochodzie już dziś!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Blip
 • Grono.net
 • Kciuk.pl
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

10 komentarze do wpisu “Zadbajmy o klimat w samochodzie!”


 1. Co prawda to prawda, jest to duży komfort i na samą myśl o monotonnej jeździe przez miasto w godzinach szczytu starym Polonezem nagrzanym w środku do 40 stopni aż mi się słabo robi. Ale należy pamiętać że nadmierne używanie klimatyzacji jest również szkodliwe dla zdrowia.

  1
 2. klimatyzacja teraz jest obecna w niemalże w każdym samochodzie jednak wciąż wielu kierowców w ogóle nie dokonuje jej przeglądów, skończyć to się może nieciekawie

  2
 3. Moja klimatyzacja nie działa właśnie jak należy… Już dwa razy byłem w serwisie i co? I nic… Dalej nie działa jak powinna…
  A bardzo jej potrzebuję, bo jestem przedstawicielem handlowym…

  3
 4. Dzięki za info, właśnie mam klimę do zrobienia w swoim passacie :/ a upały się zaczynają, więc nie ma co zwlekać..

  4
 5. Mam 2 letnie auto 60 tyś. przebiegu i w upalne dni czuję że klima już nie hula 🙂 jak dawniej, wygląda na to że czas do serwisu.

  5
 6. [url=http://gotoarena.pl/]Lokalizator gps[/url] pisze:

  Bez klimatyzacji byłoby ciężko. Najbardziej odczuwalna różnica jest w lecie. Kiedyś dawałem radę bez klimy, ale teraz się przyzwyczaiłem i nie wyobrażam sobie innej możliwości

  6
 7. Ja przećwiczyłem w tym roku taki schemat – do sierpnia jeździłem „po mieście” bez klimy. Jakoś tak schodziło a i wychodziłem z załozenia, że dla 7 letniej córy też lepiej jest uchylić okno niż ciągle trzymać ją w klimatyzacji. No ale wreszcie zrobiłem (czyszczenie, odgrzybianie itp) no i był od razu problem, bo mała dostała kataru… Ale pojechałem jeszcze raz i jeszcze raz odgrzybianie i tym razem już było dobrze. I okazało się że klima jest mimo wszystko równie dobra jak naturalne wietrzenie 🙂 Jedynym warunkiem jest utrzymanie jej we właściwej kondycji (zatem pamiętajcie o przeglądach)…no i może jeszcze odpowiednie używanie jak już działa 🙂

  7
 8. Wunderbaum zielone załatwi sprawę zagrzybionej klimatyzacji 😛

  8
 9. Na szczęście czyszczenie klimatyzacji to dość tania usługa.

  9
 10. Klimatyzacja to podstawa, szczególnie gdy jak co roku jedziemy na wakacje do Chorwacji z rodzinką. To ogromna wygoda, jazda bez klimy byłaby prawdziwą męczarnią. Na szczęście nowy Citroen C6 zapewnia najwyższy komfort jazdy i cała droga mija szybko i bezboleśnie.

  10


Prześlij komentarz

Why ask?