Moto bloger

Blog o samochodach dla kierowców i nie tylko

Ubezpieczenie auta na bliską i daleką podróż

Styczeń 28, 2014 Autor: Moto bloger Kategoria: ubezpieczenie, wpisy gościnne

Okres od 20 stycznia do 2 marca to czas zimowych ferii – wielu z nas wyruszy z rodzinami w góry, często własnym transportem. Zimowa aura bezpieczeństwu na drodze zdecydowanie nie sprzyja, warto więc, szczególnie w tym okresie, zabezpieczyć się przed skutkami nieoczekiwanych zdarzeń. Którą z opcji ubezpieczeń samochodowych najlepiej wybrać?

http://www.flickr.com/photos/aussiegall/276131991/

http://www.flickr.com/photos/aussiegall/276131991/

Ubezpieczenie Assistance – wersja okrojona czy pakiet luksusowy?

Assistance oferowane przez ubezpieczycieli ma zazwyczaj dwojaką postać: mowa tutaj o pakietach podstawowych i pakietach luksusowych, zawierających pełną usługę pomocy w razie wystąpienia zdarzeń w rodzaju: wypadku, kradzieży pojazdu, choroby kierowcy i/lub awarii. Istotne są trasy, jakie będzie pokonywał pojazd. Wyjazd zagraniczny jest w oczywisty sposób obarczony większym ryzykiem niż podróże po kraju, stąd też składka ASS będzie w tym wypadku wyraźnie wyższa.

Elastyczność towarzystw ubezpieczeniowych na polu ubezpieczeń Assistance, doprowadziła do ewolucji pakietów w postaci mini, maxi, gold, platinum itp., które różnią się przede wszystkim zakresem ochrony oraz ceną składki, jaką przyjdzie zapłacić nam za ten dodatkowy „parasol ochronny”. Rewelacyjną propozycją na potrzeby jednorazowych wyjazdów wakacyjnych są oferty Assistance krótkoterminowego – niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują możliwość wykupienia pełnowartościowego ASS, obejmującego jedynie okres kilkunastu dni.

Niezależnie od nazewnictwa i ceny ASS, obowiązkowo trzeba dokładnie wczytać się w warunki rozważanego ubezpieczenia. Ochrona ubezpieczeniem ASS zapewnia natychmiastową pomoc w systemie 24/7 (ideą ubezpieczenia Assistance jest niesienie pomocy tak szybko, jak to możliwe) przede wszystkim w zakresie: holowania samochodu, naprawy pojazdu na miejscu, dowozu paliwa, organizacji miejsc noclegowych, organizacji transportu zastępczego, udzielenia pomocy medycznej. Z kolei wersje najbardziej rozbudowanego ASS mogą obejmować takie pozycje, jak weterynaryjna pomoc dla zwierząt poszkodowanych w wypadku lub nawet organizacja transportu zwłok do kraju.

Jak stać się właścicielem taniego ASS?

Kierowca pojazdu bez wykupionego Assistance, w najprostszy sposób może stać się posiadaczem takiego ubezpieczenia przy wyborze obowiązkowego OC. Część towarzystw ubezpieczeniowych jako zachętę oferuje gratisowe Assistance w pakiecie do ubezpieczenia podstawowego OC oraz do AC – jest to też wskazówka dla osób korzystających z porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl – warto zwracać uwagę na oferty pakietów pochodzących od jednego TU, decydując się na wybór jednej z nich, bardzo łatwo o korzystną ofertę cenową.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Blip
 • Grono.net
 • Kciuk.pl
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

9 komentarze do wpisu “Ubezpieczenie auta na bliską i daleką podróż”


 1. Berkut pisze:

  Dzięki za wskazówki. Fajny blog, mam nadzieję, że nie sprzeciwisz się jeśli dodam go do mojego katalogu najlepszych polskojęzycznych blogów o autach. Liczę na wysoki poziom wpisów. Mój blog-katalog znajdziesz tutaj: http://najlepszeblogioautach.blogspot.com/.

  1
 2. Faktycznie, zakres usług i wszechstronność jest tak różnorodna w zależności od firmy, że warto zwracać szczegółowa uwagę na różne warianty ubezpieczeń assistance. Dobry wpis.

  3
  • Moto bloger pisze:

   Szczególnie przy starszych samochodach i dłuższych podróżach takie ubezpieczenie jest moim zdaniem bardzo potrzebne.

   4
 3. potwierdzam i polecam, krótkoterminowy Assistance to cos bardzo fajnego i potrzebnego za granica przy krotkich wypadach, wiec nie ma co oszczedzac i liczyc na szczescie. koszta moga byc ogromne!!! kiedys chyba nie bylo takich ofert, tylko na caly rok.

  5
  • Moto bloger pisze:

   Ja wykupiłem assistance na cały rok koszt 150 złotych, ale za to spokojniejsza głowa przy dalekich podróżach 9-letnim samochodem z dwójką dzieci.

   6
 4. Bardzo dobry wpis i przydatny. Jest to bardzo ważna sprawa przy dalekich podróżach

  7
 5. Każda firma charakteryzuje się dostosowaniem oferty pod danego klienta. W zależności od tego jaki mamy samochód, ile lat, jak długo prawo jazdy, czy jeździmy bezkolizyjnie itd. Należy rozpatrzyć ofertę zwracając uwagę na punkty, które dotyczą nas.

  8
 6. Вот к примеру что нашла, как такое делают? https://ru.pinterest.com/source/pfic2010.com

  9


Prześlij komentarz

Why ask?