Moto bloger

Blog o samochodach dla kierowców i nie tylko

Symptomy wzrostu cen ubezpieczeń OC

Kwiecień 08, 2013 Autor: Moto bloger Kategoria: ubezpieczenie, wpisy gościnne

Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zobowiązany jest zakupić każdy właściciel samochodu. Czy auto stoi, czy też jest użytkowane OC trzeba mieć (wyjątkiem są samochody zabytkowe). Na rynku ubezpieczeń dzieją się rzeczy pozwalające sądzić, że koszt polisy  będzie coraz wyższy.

http://www.flickr.com/photos/er24ems

http://www.flickr.com/photos/er24ems

 

Ceny polis będą rosły?

Niestety firmy ubezpieczeniowe w oparciu o szereg statystyk, co jakiś czas zmieniają taryfy. Zazwyczaj takie zmiany skutkują wyższymi cenami ubezpieczeń. Przygotowane przez Polską Izbę Ubezpieczeń podsumowanie roku 2012 wskazuje, że firmy ubezpieczeniowe wypłacają coraz wyższe odszkodowania. Niestety taka informacja pozwala sądzić, że ceny ubezpieczeń OC będą wzrastały. Składka ubezpieczeniowa musi bowiem odzwierciedlać realne ryzyko. Jeśli dodatkowo zwrócimy uwagę na fakt, że ceny polis OC w Polsce są jednymi z najniższych w Europie, zdamy sobie sprawę, że z roku na rok będziemy płacić więcej.

Porównywarki – sposób na tanie ubezpieczenie

Kierowcy niesprawdzający ofert przed końcem polisy OC lub autocasco mogą tracić nawet kilkaset złotych. Biorąc pod uwagę ilość firm ubezpieczeniowych działających na polskim rynku, weryfikacja wysokości składek w każdej z nich, może okazać się bardzo czasochłonna. Istnieje jednak narzędzie które pozwala na dużą oszczędność czasu – jest nim porównywarka OC rankomat.pl. Wielu kierowców docenia zalety takiego rozwiązania. Bez wychodzenia z domu, zaledwie w kilkanaście minut, właśnie dzięki porównywarce istnieje możliwość zarówno porównania ofert kilkunastu towarzystw jak i zakupu polisy.

Porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych istnieją w wielu europejskich krajach. Prym w wykorzystywaniu tego typu serwisów wiodą mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Aż 57% ankietowanych Brytyjczyków przed wybraniem polisy ubezpieczeniowej korzysta z porównywarek, blogów oraz innych źródeł pozwalających zweryfikować zarówno informacje o firmach jak i same składki. Jeśli zatem takie rozwiązanie się sprawdza i pozwala na oszczędność zarówno czasu jak i pieniędzy to czemu z niego nie skorzystać?


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Blip
 • Grono.net
 • Kciuk.pl
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

6 komentarze do wpisu “Symptomy wzrostu cen ubezpieczeń OC”


 1. Radzę kierowcom szukać najatrakcyjniejszych ofert ubezpieczenia, bo można naprawdę sporo zaoszczędzić 🙂

  1
  • Moto bloger pisze:

   Oczywiście warto poświęcić kilkadziesiąt minut i poszukać tańszego ubezpieczenia. Mi kiedyś udało się skorzystać z fajnej promocji w mBanku. Za OC plus AC na Jazza zapłaciłem o 150 złotych taniej niż u wcześniejszego ubezpieczyciela, a do tego był jeszcze 5% zwrot miesięcznie za paliwo płacone kartą mBanku (do 30 złotych miesięcznie) W sumie za te zwroty dostałem prawie 280 PLN 🙂 Niestety promocja skończyła się w zeszłym roku.

   2
 2. Używałem tego rankomatu i znalazłem dzięki niemu taniej w MTU. W sumie taniej o 80 zł 😀 Tylko dlaczego pytają o tyle rzeczy?!

  3
 3. nie warto przedłużać na ślepo w dotychczasowej firmie. Ceny ubezpieczeń OC są czasami bardzo różne.

  Szukając ofert można nieźle zaoszczędzić.

  4
 4. Zgadzam się, że trzeba porównywać ubezpieczenia przed zakupem. Zgadzam się także, iż ta potrzeba staje się większa w obliczu prawdopodobnych wzrostów cen OC.

  5
 5. Warto porównywać ponieważ to, że w jednym roku roku TU jest najtańsze to nie znaczy, że za rok będzie tak samo. Tym bardziej, że oferty tzw. odnowienia zazwyczaj są droższe niż oferta dla nowych klientów.

  Dlaczego w rankomat.pl jest aż tyle pytań? Dlatego, że jest wiele TU, które obliczają składkę na podstawię różnych danych. Nie mniej jednak znacznie lepiej jest wypełnić raz formularz nieznacznie dłuższy od standardowego niż to zrobić osobno na każdej stronie ubezpieczyciela.

  6


Prześlij komentarz

Why ask?