Moto bloger

Blog o samochodach dla kierowców i nie tylko

Rozwiązania dla oszczędnych kierowców

Styczeń 04, 2013 Autor: Moto bloger Kategoria: porady, ubezpieczenie, wpisy gościnne

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowym wydatkiem dla każdego posiadacza samochodu. Na wysokość składki wpływa wiele czynników, m.in. wiek i doświadczenie osoby kierującej pojazdem, stan techniczny samochodu oraz pojemność silnika, a wreszcie – miejsce rejestracji pojazdu. Decydujące znaczenie ma jednak wybór odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego. Firm, w których można wykupić polisę OC jest na polskim rynku sporo, zaś ceny są tu bardzo zróżnicowane. Najskuteczniejszym zatem sposobem na tanie ubezpieczenie samochodu staje się porównanie ofert poszczególnych firm i wybranie tej, która daje tę podstawową ochronę za najniższą cenę.

http://www.flickr.com/photos/rodeworks/


Korzystne rozwiązania dla kierowców.
Na ubezpieczeniu kierowcy mogą oszczędzać na wiele sposobów. Wybierając firmę ubezpieczeniową warto wybrać taką, z której usług będzie można korzystać już „na stałe”. Awansowanie do rangi lojalnego klienta to pierwszy sposób na dodatkowe oszczędności. Praktycznie każdy zakład ubezpieczeniowy dba o swych stałych klientów i stara się ich zatrzymać przy sobie. W efekcie im dłużej właściciel pojazdu ubezpiecza się w tej samej firmie, tym niższe składki są mu oferowane. Wybierając ubezpieczyciela należy go zatem wybrać z tą myślą, że pozostanie się przy nim przez dłuższy czas. Warto pamiętać również o dodatkowych zniżkach dla tych, którzy mogą pochwalić się bezwypadkową jazdą oraz o możliwości skorzystania z atrakcyjnych pakietów. Szukając taniego OC można przecież od razu sprawdzić, jaka będzie cena dodatkowego ubezpieczenia AC lub assistance. Tu czasem korzystniejszym rozwiązaniem bywa nieco droższe OC, dające za to atrakcyjne zniżki na dodatkowe polisy.

Gdzie znaleźć najtańsze OC?
Można odwiedzać osobiście siedziby firm ubezpieczeniowych i dokładnie studiować ich oferty, jednak takie rozwiązanie zajmuje zbyt wiele czasu. Tanie OC można znaleźć w znacznie szybszy i wygodniejszy sposób. Ci, którzy mają dostęp do Internetu, mogą odwiedzać internetowe fora, na których kierowcy wymieniają się swymi doświadczeniami z poszczególnymi zakładami ubezpieczeniowymi. Praktycznym rozwiązaniem są również kalkulatory OC, dzięki którym w ciągu paru minut można znaleźć dla siebie korzystną ofertę. Ich działanie jest bardzo proste: wystarczy wpisać wymagane dane na temat samochodu w odpowiednie rubryki, a komputer sam poda informacje na temat wysokości składek w poszczególnych firmach działających na polskim rynku.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Blip
 • Grono.net
 • Kciuk.pl
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

4 komentarze do wpisu “Rozwiązania dla oszczędnych kierowców”


 1. Niestety bardzo ciężko znaleźć teraz uczciwego ubezpieczyciela, który nie będzie zdzierał kasy w każdej możliwej sytuacji, a który odda pięniądze gdy się one należą.

  1
 2. Moto bloger pisze:

  Moje doświadczenia z ubezpieczycielami są różne.
  1. PZU – wypłata ubezpieczenia z AC trwała bardzo długo, ale to było w 1997 roku. Co ciekawe po odbiorze samochodu po kilku dniach miałem stłuczkę nie z mojej winy, OC sprawcy też w PZU, ale całość przebiegła dużo sprawniej.
  2. W 2006 roku Hestia – wypłata z AC bez większych problemów.
  3. W 2011 kolizja – naprawa z OC sprawcy wykupionym w InterRisk, jak do tej pory najsprawniejsza realizacja naprawy.

  2
 3. Jeśli chodzi o OC to najlepszym wyborem jest teraz porównanie oferty jak najwiecej ubezpieczycieli i wybranie najtańszego. W zeszłym roku tak zrobiłem i w tym roku Liberty direct znów był tanczy od link 4 i pozostałych.

  3
 4. Moto bloger pisze:

  Jak zawsze, żeby na czymś zaoszczędzić trzeba najpierw poświęcić na to trochę czasu.

  4


Prześlij komentarz

Why ask?