Moto bloger

Blog o samochodach dla kierowców i nie tylko

Poznań Track Day – wrażenia

Marzec 26, 2012 Autor: Moto bloger Kategoria: imprezy

Wczoraj korzystając z tego, że aktualnie mieszkamy w Poznaniu, wybraliśmy się z rodziną na organizowany na torze Track Day. Było bardzo słonecznie, choć momentami chłodno. Kibiców raczej niewiele i nie było najmniejszych problemów ze znalezieniem dobrego miejsca do zaparkowania swojego samochodu.

www.tptd.pl

Moje dwie pociechy w wieku 3 i 5 lat jak na razie nie są fanami motoryzacji, więc po obejrzeniu kilku przejeżdżających samochodów były wyraźnie znudzone. Syn na razie ożywia się tylko wtedy, kiedy zobaczy Audi. To  jedyna marka, którą rozpoznaje pomimo tego, że w domu mamy kilkadziesiąt różnych resoraków. Na szczęście była ze mną moja żona, więc mogła się nimi trochę zająć. Dzięki temu mogłem skorzystać z oferty Bloga, który tak jak pisał czekał przy swoim BMW na chętnych na odbycie z nim przejażdżki po torze. Mili ludzie widząc, że mamy problemy z ogarnięciem naszych dzieci, przepuścili mnie i w kolejnej turze mogłem pojechać jako pierwszy. Wysikałem tylko jeszcze mojego syna i pobiegłem do czekającego już na mnie BMW.

Sama przejażdżka to dwie rundy po torze, z czego pierwsza przejechana była zdecydowanie szybciej. W drugiej samochód trochę się chłodził, tak żeby następni mogli także skorzystać z oferty. W czasie jazdy, przy ostrym pokonywaniu zakrętów naprawdę wylatuje się z foteli, bo te jak na razie są w dalszym ciągu standardowe.

Wrażenia były bardzo fajne. Jednak mój zapał mocno osłabł, kiedy mój pragmatyczny rozum przeanalizował jakimi pieniędzmi trzeba dysponować, żeby zacząć na poważnie się w to bawić. Koszt imprezy to 500 PLN, do tego benzyna na ewentualny dojazd i jazdę po torze. Jeśli chce się mieć z tego satysfakcję to trzeba mieć odpowiedni samochód, sportowe opony i felgi, poprawione hamulce i zawieszenie. Do tego dochodzą dużo wyższe koszty eksploatacji, bo na torze samochody jeżdżą często na granicy swoich możliwości.

Aktualnie po prostu nie stać mnie na to, szczególnie kiedy weźmie się pod uwagę ile kosztuje w dzisiejszych czasach wychowywanie dzieci. Jednak dla osób dysponujących odpowiednimi funduszami jak najbardziej polecam takie imprezy. Atmosfera jest bardzo fajna. Można się wielu rzeczy nauczyć i dowiedzieć, a jednocześnie nabrać dystansu do własnych umiejętności. Aktualny harmonogram Track Day można znaleźć na stronach internetowych Toru Poznań.

Na koniec jeszcze kilka zdjęć. Nie są one najlepszej jakości, ale i tak słowa uznania dla mojej żony za to, że je zrobiła jednocześnie opiekując się dwójką rozbrykanych dzieci.

Dwie rundy zakończone

Wysiadam z BMW Bloga

Dzięki Blogo za przejażdżkę.

P.S. Co ciekawe na torze nie widziałem żadnego SUV-a (przypominam ten skrót oznacza samochód sportowo-użytkowy). Może te auta nadają się tylko do lansowania po mieście, bo w teren też chyba nie za bardzo?

 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
  • Facebook
  • Blip
  • Grono.net
  • Kciuk.pl
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
Etykiety:

Prześlij komentarz

Why ask?