Moto bloger

Blog o samochodach dla kierowców i nie tylko

Pielęgnacja samochodu od A do Z

Październik 05, 2012 Autor: Moto bloger Kategoria: porady, wpisy gościnne

Parametry samochodu dopasowane indywidualnie do oczekiwań i potrzeb kierowców to nie wszystko. Coraz częściej zaczynamy dużą uwagę przywiązywać do wizualnych walorów estetycznych pojazdu. Nawet niewielkie zadrapanie jest idealną inspiracją do czynności pielęgnacyjnych podwyższających estetyczne zalety pojazdu.

http://www.flickr.com/photos/knottyboywayne

Miłośnicy motoryzacji z uwielbieniem i pasją podchodzą do prostych czynności związanych z czyszczeniem i odświeżaniem zarówno wnętrza samochodu, jak i karoserii. Perfekcyjne czyszczenie auta chętnie wykonują sami, bez pośrednictwa firm zajmujących się profesjonalną renowacją i odświeżeniem wszystkich elementów tapicerowanych.
Przystępując do przywrócenia samochodu do stanu fabrycznego na pierwszorzędny plan wysuwa się odkurzanie wnętrza pojazdu, dokładne czyszczenie tapicerki z wykorzystaniem specjalistycznych preparatów przeznaczonych do różnego rodzaju obić tapicerowanych, łącznie z bagażnikiem. Dla niektórych kierowców prawdziwym wyzwaniem okazuje się pranie podsufitki i czyszczenie kokpitu. Amatorzy odświeżania pojazdów nie zawsze zdają sobie sprawę, że niektóre elementy wymagają szczególnego traktowania środkami chemicznymi, które nie spowodują żadnej ujmy wartościowej i nie obniżą estetyki samochodu niszcząc go w trwały i nieodwracalny sposób.
Prawdziwym wyzwaniem okazuje się nierzadko mycie i polerowanie karoserii. Przystępując do odświeżania zewnętrznej powierzchni samochodu dużo problemów przysparza chęć zamaskowania rys, odprysków i przebarwień lakieru.
W podobnym przypadku niezawodne i skuteczne okazją się lakiery samochodowe. Lakiery w sprayu idealnie sprawdzają się zarówno na dużych, jak i niewielkich powierzchniach wymagających renowacji. Niestety najczęściej popełnianym błędem jest korzystanie z preparatów nieznanych firm, o których kupnie decyduje głównie atrakcyjna cena zakupu. Pomimo, że preparaty nadają się do maskowania pewnych niedoskonałości używane w nieodpowiedni sposób przynieść mogą więcej strat, aniżeli korzyści.
Wybór odpowiedniego specyfiku wymaga, bowiem od kierowcy pewnego doświadczania i minimalnej wiedzy z zakresu lakiernictwa. Niektóre uszkodzenia wymagają uprzedniego pokrycia wypełniaczem i podkładem, na którym wielowarstwowe lakierowanie zabezpieczy karoserię i przywróci atrakcyjny wygląd samochodu.
W niektórych przypadkach zabiegi pielęgnacyjne wykonywane własnoręcznie najlepiej zlecić profesjonalnym firmom usługowym dysponującym odpowiednim sprzętem czyszczącym, oraz skutecznymi preparatami z najwyższej półki.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Blip
 • Grono.net
 • Kciuk.pl
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

5 komentarze do wpisu “Pielęgnacja samochodu od A do Z”


 1. Dla mnie sprzątanie samochodu raz w tygodniu to podstawa, szczególnie jeśli chodzi o wynajem samochodów.

  1
  • Moto bloger pisze:

   Kiedyś też tak miałem, ale z 2 dzieci jest trochę trudniej. Poza tym po każdej dłuższej przejażdżce na podłodze walają się paluszki, chrupki, papiery i inne śmieci.

   2
 2. ja tam jezdze na myjnie i nic mnie nei obchodzi 🙂

  3
 3. Artykuł o wszystkim i niczym, od tapicerki do lakierowania,
  Pozdrawiam | http://www.czyszczenieauta.pl

  4
 4. Ostatnio ciężko trafić na firmę, która dobrze wyczyści samochód…

  5

1 Trackbacks/Pingbacks

 1. Lakiery samochodowe 13 09 13

Prześlij komentarz

Why ask?