Moto bloger

Blog o samochodach dla kierowców i nie tylko

O kredytach bez BIK słów kilka

luty 19, 2014 Autor: Moto bloger Kategoria: kupno samochodu, wpisy gościnne

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej jest zmorą, złym snem na jawie kredytobiorców. Dzięki informacjom, jakie posiada ta instytucja, wiele osób nie otrzymuje pożyczek ani kredytów bankowych. „Co zrobić, gdy mam złą historię kredytową, a kredyt muszę wziąć, choćby na samochód? Gdzie znajdę kredyt na samochód bez bik?” – pytają ci, którym pożyczka jest niezbędna.

http://www.flickr.com/photos/schuminweb

http://www.flickr.com/photos/schuminweb

Co to jest zła historia kredytowa? Jeśli spłacasz terminowo kredyt, budujesz swoją pozytywną historię kredytową. Pozytywna historia kredytowa według BIK to synonim zaufania, którym mogą cię obdarzyć instytucje kredytowe pożyczające pieniądze takie jak banki czy SKOK-i. Jeśli jednak nie spłacasz terminowo rat pożyczek – nawet z kart kredytowych – twoja historia w BIK jest zła. Dla ciebie taka sytuacja oznacza problemy z wzięciem kredytu lub pożyczki, nawet najmniejszej. Po prostu nie jesteś wiarygodnym klientem dla banku. Czy istnieje jakieś inne wyjście, które pomoże ominąć BIK?

Kredyt bez BIK jest możliwy. Można go znaleźć poza bankami, w innych instytucjach finansowych, które nie będą sprawdzały naszej historii w Biurze Informacji Kredytowej. Gdy nie ma gotówki, a kredytobiorca jest w potrzebie, taki kredyt jest chyba jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Wiele osób będzie zdecydowanie nam odradzać tego rodzaju pożyczkę twierdząc, że parabanki oferują kredyty, które są oprocentowane bardzo wysoko. Kolejnym argumentem przeciwników pozabankowych instytucji finansowych będzie cesja na samochód lub zawarcie pełnego ubezpieczenia auta z cesją na autocasco. Gdy jednak przyjrzymy się kredytom bankowym, to w zasadzie różnice są niewielkie. Może oprocentowanie jest niższe to prawda, ale bank, w okresie spłacania rat kredytowych, jest również właścicielem naszego samochodu i nie ominie nas pełne ubezpieczenie auta, choćby dla naszego bezpieczeństwa finansowego. Dodatkowym utrudnieniem otrzymania kredytu bankowego jest wspomniany BIK. W parabanku BIK nie obowiązuje.

Kredyt na samochód bez BIK, zaciągnięty w finansowej instytucji pozabankowej, jest zdecydowanie dobrym wyjściem z sytuacji, gdy nie mamy możliwości pożyczenia pieniędzy w inny sposób.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
  • Facebook
  • Blip
  • Grono.net
  • Kciuk.pl
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Prześlij komentarz

Why ask?