Moto bloger

Blog o samochodach dla kierowców i nie tylko

Nowe cztery kółka

Luty 05, 2013 Autor: Moto bloger Kategoria: opony, wpisy gościnne

Posiadanie własnego samochodu stało się w dzisiejszych czasach dla wielu osób niezbędnym warunkiem umożliwiającym normalne funkcjonowanie. Auto daje niezależność od wszelkich dostępnych środków komunikacji, stanowi oszczędność czasu, jest niezastąpionym detalem wygodnego życia.

http://www.flickr.com/photos/rberteig/

http://www.flickr.com/photos/rberteig/

Pomimo tego, że kupno auta wymaga sporego nakładu finansowego, wiele współczesnych rodzin decyduje się na taki wydatek i podejmuje się realizowania wszelkich niezbędnych opłat związanych z jego eksploatacją. Oprócz konieczności opłacenia ubezpieczenia, przeglądu technicznego i drobnych napraw, samochód wymaga zakupu dobrych opon. Są one gwarantem bezpiecznej jazdy, a tym samym elementem, na którym nie warto oszczędzać.

Klimat polski wymaga ich wymiany dwa razy do roku – w okresie letnim i zimowym. W tym czasie punkty wymiany opon przeżywają olbrzymie oblężenie. Szanując czas klientów, serwisy umawiają ich na konkretne godziny, niejednokrotnie w terminach odległych o kilka dni. Poza fachową usługą, oferują także szerokie doradztwo odnośnie dostępnego asortymentu. Służą pomocą kierowcom, którzy wahają się jakie opony wybrać. Na rynku istnieje wiele dostępnych marek, prześcigających się w proponowanych zaletach swojego produktu.

Problemu nie stanowią rozmiary opon, ponieważ większość producentów oferuje w tej kwestii pełen zakres wymiarów. Posiadacze aut z nietypową średnicą kół mogą zamówić opony w wybranym przez siebie warsztacie, lub zakupić je na własną rękę. Wybór jest ogromny – powszechnie dostępne są zarówno produkty nowe, jak i używane, wśród których znajdziemy także sprowadzane z zagranicy, w opinii klientów zachęcające lepszą jakością, niż krajowe.

Znaleźć można również opony uniwersalne – odpowiednie na każdą porę roku. Warto zaznaczyć jednak, że nie są one dostosowane do warunków pogodowych panujących w naszym regionie. Klienci najczęściej narzekają, że nie sprawdzają się one w przypadku mroźnej zimy i zasypanych śniegiem dróg. Lepszym rozwiązaniem wydaje się zatem inwestycja w opony letnie i zimowe, które posłużą przez kilka sezonów, zapewniając kierowcy odpowiednie poczucie bezpieczeństwa.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Blip
 • Grono.net
 • Kciuk.pl
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

6 komentarze do wpisu “Nowe cztery kółka”


 1. W opony warto zainwestować, bo to dla bezpieczeństwa. Uniwersalne nie są tak skuteczne jak letnie i zimówki oddzielnie. Jednak należy też pamiętac o tym, że bezwzględu na rodzaj opon ważne jest odpowiednie przechowywanie, które wpływa na ich trwałość.

  1
 2. Dawniej byłem zwolennikiem opon całorocznych, z lenistwa poniekąd (po co wymieniać i tracić czas?). Ale jednak co zimówki to zimówki, nie raz uratowały mnie przed wylądowaniem w rowie.

  2
 3. Moto bloger pisze:

  Styczniowa zima pokazała wyraźnie, że w naszym klimacie dobre opony zimowe są w pewnych sytuacjach niezbędne.

  3
  • Jak to zawsze w życiu bywa, użytkowanie danej rzeczy musi być odpowiednie do warunków eksploatacji. Opona letnia ma inną mieszankę gumową, a opona zimowa dostosowaną do odmiennych warunków. jak ktoś nie chce zmieniać opon powinien zamieszkać np. we Włoszech. W Polsce mamy takie warunki pogodowe jakie mamy i trzeba sie do nich dostosować

   4
 4. Nawet najlepsze opony letnie lub wielosezonowe nie będą lepsze od najtańszych zimowych.

  5


Prześlij komentarz

Why ask?