Moto bloger

Blog o samochodach dla kierowców i nie tylko

Niezawodna Toyota

Maj 13, 2013 Autor: Moto bloger Kategoria: filmy o samochodach, toyota

Na moim blogu o Toyotach pisałem już kilkakrotnie oczywiście najczęściej przy okazji mojego Yarisa. Przypomnę, że w tym samochodzie akumulator ma 12 lat i tej zimy ani razu mnie nie zawiódł. Wczoraj wróciłem Toyotą z majowego wypadu w góry. Samochód przejechał całą trasę 335 km w jedną stronę bez żadnego zająknięcia. Średnie spalanie 5,6 l/100 km przy prędkościach 120-130 km na drogach szybkiego ruchu.  W czasie podróży mój kolega opowiedział o ciekawym eksperymencie na Toyocie, który przeprowadzili w swoim programie prowadzący z Top Gear.

http://www.flickr.com/photos/mountainash

http://www.flickr.com/photos/mountainash

Do programu wykorzystano starą Toyotę Hilux, a zabawa polegała na jej zniszczeniu. Do napraw samochodu mechanicy mogli używać tylko podstawowych narzędzi, taśmy izolacyjnej i WD-40, nie mogli stosować żadnych części zapasowych.

Czy Toyota wyszła z tej próby zwycięsko?

Najlepiej obejrzyjcie sami, do tego posłuchajcie super muzyki Ennio Morricone.

Na razie mojego Yarisa nie zamierzam poddawać takim eksperymentom, ale ten odcinek Top Gear naprawdę robi niesamowite wrażenie. Więcej o Toyotach możecie znaleźć na http://www.autocentrum.pl/toyota/


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Blip
 • Grono.net
 • Kciuk.pl
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

3 komentarze do wpisu “Niezawodna Toyota”


 1. Chętnie swoje auto bym poddał takim eksperynmentom, ale chyba jeszcze z tym trochę poczekam 😀

  1
 2. Piorun pisze:

  Też jeżdżę starą Toyotą i uważam ją za niezawodną. Ponieważ jest to wersja ekonomiczna wyposażenia doskwiera mi czasem brak np. wspomagania kierownicy, ale zbytnio się tym nie przejmuję, bo niezawodność tego samochodu wszystko rekompensuje.

  3


Prześlij komentarz

Why ask?