Moto bloger

Blog o samochodach dla kierowców i nie tylko

Kupno wyposażenia a bezpieczeństwo na drodze?

Maj 27, 2013 Autor: Moto bloger Kategoria: opony, porady, wpisy gościnne

Stan pojazdu
Wyposażenie w samochodzie, a także odpowiednie dopasowanie lusterek i fotela, to nie wszystko. Przed dłuższą wycieczką albo przed wakacjami, urlopem, warto dokonać gruntownego przeglądu samochodu. Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od sprawności wszystkich elementów samochodu. Działające światła, dobry stan silnika, odpowiedni poziom płynów i oleju, to jedne z podstawowych rzeczy, o które powinien dbać kierowca. Jeśli samochód jest awaryjny, albo okresowo występują w nim różne problemy, doskonałym wyjściem będzie wykonanie przeglądu i dokonanie wszystkich niezbędnych napraw. Dobrze wykorzystać zaufany serwis lub mechanika, dzięki czemu naprawa nie powinna być bardzo droga.

http://www.flickr.com/photos/ssanyal

http://www.flickr.com/photos/ssanyal

 

Części samochodowe
Kupowanie części samochodowych, a także wyposażenia, wiąże się w dzisiejszych czasach z Internetem. Dobry, motoryzacyjny sklep online pozwala na szybkie znalezienie nawet bardzo egzotycznych elementów i sprzętu, który mogłyby poprawić stan samochodu. Warto zadbać zarówno o elementy zwiększające wygodę kierowcy i pasażerów, jak i o takie niezbędne drobiazgi jak gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy, czy zapasowe koło. Tylko podejmując odpowiednie starania, można niemalże całkowicie pozbyć się zagrożenia ze strony samego samochodu. Reszta pozostaje w kwestii samego kierowcy, a także warunków na drodze.

Dobre opony to podstawa
Wybranie dobrej jakości opon nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Większość osób zwraca uwagę na hasła reklamowe oraz ceny, podczas gdy prawdziwy problem leży gdzie indziej – w jakości i sposobie wykonania. Najczęściej utrata przyczepności podczas jazdy występuje na śliskiej nawierzchni, podczas hamowania, a także – przy stosowaniu kiepskiej jakości opon, które kosztują grosze, służą krótki czas i się szybko niszczą. Odpowiednie opony zimowe pozwalają, przy wykorzystaniu umiejętności kierowcy, wyjść cało z bardzo wielu trudnych sytuacji na drodze. Opony można kupować w wielu miejscach, ale powinno się unikać hipermarketów. Kupno opon w takim miejscu, choć nie będzie zbyt kosztowne, z pewnością będzie dużym błędem. Hipermarkety wystawiają na sprzedaż po promocyjnej cenie takie opony, które nie sprawdziły się, a kierowcy nie korzystali z nich chętnie. Opony takie nie są zbyt bezpieczne – są ze słabej jakości materiału, szybko się ścierają i nie chronią kompletnie przed poślizgami. Tylko opony z odpowiednim bieżnikiem, konkretnie dopasowane do wymagań danych warunków atmosferycznych, mogą się sprawdzić u kierowcy, który chce w pełni bezpiecznie podróżować.  Opony to praktycznie podstawa, jeśli chodzi o unikanie wypadków.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Blip
 • Grono.net
 • Kciuk.pl
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

3 komentarze do wpisu “Kupno wyposażenia a bezpieczeństwo na drodze?”


 1. Oby jak najwięcej kierowców dbało o bezpieczeństwo swoje i pasażerów i oby odpowiednio często sprawdzali stan swoich samochodów, nie tylko wtedy gdy coś już nie działa lub spowoduje jakieś nieszczęście.

  1
 2. Dobrze, że zwracasz na to uwagę. Jestem najlepszym przykładem tego, że o niektórych rzeczach trzeba przypominać. W zeszłym roku zapomnieliśmy sprawdzić stan naszej klimatyzacji i tym cudownym sposobem spędziliśmy dwa tygodnie nad Morzem Śródziemnym w kompletnym upale i z przekleństwami na ustach. Oby tak dalej, szerz świadomość motoryzacyjną! ;).

  3


Prześlij komentarz

Why ask?