Moto bloger

Blog o samochodach dla kierowców i nie tylko

Kilka dodatkowych form ubezpieczeń, dzięki którym podróżowanie stanie się bardziej bezpieczne i oszczędne

sierpień 27, 2014 Autor: Moto bloger Kategoria: ubezpieczenie, wpisy gościnne

       Wakacje dobiegają końca, ale wielu z nas planuje swój wypoczynek dopiero teraz. Jednak mało kto przywiązuje uwagę do dodatkowych nieobowiązkowych ubezpieczeń, dzięki którym możemy nie tylko zaoszczędzić przy ewentualnym problemie z samochodem, lecz także możemy być spokojni podczas trwania naszego długo oczekiwanego urlopu.

http://www.flickr.com/photos/78428166@N00/7457507882/

http://www.flickr.com/photos/78428166@N00/7457507882/

Które nieobowiązkowe ubezpieczenia mogą być dla nas atrakcyjne? Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka elementów samochodu, często ulegających zniszczeniu w czasie wakacji. Można do nich zaliczyć, m.in.: opony, szyby czy bagaż.

Assistance opony

    Podczas wypoczynku możemy złapać „gumę”. Wtedy dobrze posiadać Assistance opony, które umożliwia naprawę uszkodzonego ogumienia, pokrycie i zorganizowanie kosztów wymiany koła czy nawet holowanie. Dużym plusem takiego ubezpieczenia jest jego cena. U niektórych ubezpieczycieli roczna składka takiego Assistance może wynieść jedynie siedem złotych!

Ubezpieczenie szyb

    Częstym przypadkiem uszkodzenia szyby podczas urlopu w aucie może być po prostu zwykły kamyk, który trafi się podczas jazdy samochodem. Zbita szyba wyklucza dalszą podróż. Dlatego co można zrobić, by uniknąć takiej sytuacji? W tym wypadku warto zainteresować się ubezpieczeniem szyb. Co wchodzi w jego zakres? Assistance szyb pokrywa koszty naprawy oraz wymianę szyb w momencie ich uszkodzenia. Dodatkową wartością jest to, że takie ubezpieczenie nie dotyczy jedynie szyb samochodowych, a wielu ich rodzajów.

Ubezpieczenie bagażu

     Nie można zapomnieć o ubezpieczeniu bagażu! W czasie wypoczynku mogą nas spotkać różne nieprzyjemne sytuacje z nim związane – zniszczenie lub jego uszkodzenie. Wracając z wakacji, często przewozimy drogocenne pamiątki. Czasami wieziemy w nim gotówkę lub inne wartościowe rzeczy, które mogą zwyczajnie zniknąć. Może to wiązać się szczególnie ze zwiększoną kradzieżą podczas wakacji. Utracie, zniszczeniu lub uszkodzeniu może również ulec bagażnik dachowy, a tym samym – również przewożony w nim bagaż.

Jest wiele nieprzyjemnych sytuacji, które mogą popsuć nam wakacje. Jeśli nie wybierasz się już na wakacje, to może warto zainteresować się tym tematem na przyszłość. W końcu coraz bliżej jest nam do zimy, podczas której wyjeżdżamy na ferie.

Infografika o dodatkowych ubezpieczeniachhttps://top3.pl/

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Blip
 • Grono.net
 • Kciuk.pl
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

42 komentarze do wpisu “Kilka dodatkowych form ubezpieczeń, dzięki którym podróżowanie stanie się bardziej bezpieczne i oszczędne”


 1. Dobrze wiedzieć, ubezpieczenie bagażu przydałoby się niestety dwa lata temu, kiedy się uszkodził….

  1
 2. Dopóki składki na takie ubezpieczenie będą w miarę normalne to jestem na tak.

  2
 3. Nawet nie wiedziałam, że można tyle rzeczy ubezpieczyć podczas wyjazdu. A jak jest z tą przebitą oponą jeżeli przebije się za granicą?

  3
 4. Ważne, żeby ubezpieczać szyby, ostatnio miałem właśnie przypadek wybicia tylnej szyby. Moje ubezpieczenie to pokryło, ale jest bardzo wiele takich rodzajów ubezpieczenia, które w ogóle nie biorą pod uwagę szyb i nie pokrywają strat.

  4
 5. [url=http://naliczaniewynagrodzen.wordpress.com/]kadry[url] pisze:

  Myślę, że ubezpieczenie zawsze się przyda trzeba tylko poszukać najkorzystniejszego

  5
 6. Nie no bez ubezpieczenia ani rusz! Jednak w wielu przypadkach ubezpieczyciele zapierają się rękami i nogami aby nie wypłacić. Szukają jakiś kruczków żeby udowodnić że tego akurat ubezpieczenie nie pokrywa 🙂

  6
 7. Przydatne informacje. Skorzystam na pewno w przyszłym roku, bo w tym już raczej nigdzie się nie wybiorę.

  7
 8. Ciekawy i przydatny artykuł na pewno się przyda i na pewno skorzystam z wymienionych porad

  8
 9. Świetny artykuł! Wiele z tych rzeczy nakazuje robić zdrowy rozsądek, jednak niemniej jednak artykuł niezmiennie przydatny 🙂

  9
 10. Fajna inforgrafika. Więcej takich artykułów!

  10
 11. Cóż, zawsze można wykupić pełen pakiet u swojego ubezpieczyciela. Obecnie oferują naprawdę wszystko.

  11
 12. A co w wypadku, kiedy np. wziąłem volkswagena w kredyt ? Jak z ubezpieczeniami? To leży w moim interesie czy banku?

  12
 13. Najlepiej jest mieć jak najlepsze ubezpieczenie. Przykre niespodzianki zawsze się zdarzają

  13
 14. Ubezpieczenie jest świetnym rozwiązaniem w przypadku kiedy jego cena nie przekracza pewnych granic. Jakie to granice? Każdy z nas powinien sobie sam odpowiedzieć na pytanie ile warty jest spokój i czas zaoszczędzony dzięki ubezpieczeniu.

  14
 15. Bardzo fajna infografika 🙂 w której przedstawione są ciekawe rzeczy.

  15
 16. Warto ubezpieczyć jadąc za granicę, swoje zdrowie. Potwierdzone na bazie swoich doświadczeń.

  16
 17. Jeśli ubezpieczenie to tylko PZU i to pełen pakiet! Miałem kiedyś LINK4 i do dziś płaczę z tego wyboru 🙁

  17
 18. Bardzo ciekawa infografika, tylko mogłaby być w nieco większym formacie bezpośrednio.

  18
 19. Jeżeli ceny dodatkowego ubezpieczenia są tak niskie to rzeczywiście można o tym pomyśleć i będzie się to naprawdę opłacać. W przeciwnym wypadku, wiadomo, że każdy szuka taniej i nie chce jeszcze dopłacać.

  19
 20. Ten kto dużo jeździ szybko doceni wartość dobrych ubezpieczeń

  20
 21. Fajny blog, ale jakoś ostatnio martwy.. coś się będzie działo czy projekt umiera?

  21
 22. Wszelkie wskazówki dotyczące ekonomicznej i oszczędnej jazdy zawsze są na wagę złota. Większość z przedstawionych była mi znana ale przyznam że o kilku nie wiedziałem, co jest sporym zaskoczeniem ale bardzo pozytywnym 🙂

  22
 23. Każda forma zabezpieczenia jest dobra i przydatna dlatego uważam że nie warto na nich oszczędzać. Lepiej dopłacić i mieć święty spokój niż martwić się gdy będzie za późno 🙂

  23
 24. wszystko ładnie wygląda na papierze a jak już dojdzie do wypłaty odszkodowania to zaczynają się problemy.

  24
 25. Ubezpieczyć można wszystko, niestety trudniej jest uzyskać odszkodowanie 😉

  25
 26. warto jeszcze assistance, reszta zbędna

  26
 27. ja tam mam tylko oc…i jest dobrze 🙂

  27
 28. Ja osobiście zawsze biorę cały pakiet ubezpieczeń.. juz raz miałem przypadek ze musieli mnie holować bo jakiemuś cymbałowi nudziło sie i poprzebijał mi opony. Innym razem wybili mi szybe i maske porysowali. Gdyby nei ubezpieczenie za wszystko musiał bym bulić.

  28
 29. Ubezpieczenie szyb to super opcja, zwłaszcza jeśli mieszkamy w nieciekawej okolicy. Polecam 😀

  29
 30. Ciekawe, muszę o tym więcej poczytać. Poza tym fajna infografika 🙂

  30
 31. Ha, nigdy za dużo takich tekstów. Zawsze trzeba o tym przypominać – a jak ktoś myśli, nie mi się to nie zdarzy, to niech poczeka. Dopiero potem jest płacz .

  31
 32. Ubezpieczenie w czasie podróży to podstawa.

  32
 33. Bardzo fajny i rzeczowy blog. Dużo konkretnych porad w jednym miejscu. Pozdrawiam.

  33
 34. Bardzo trafny temat wpisu! Bezpieczeństwo w podróży to priorytet. Sam po przeczytaniu Twojego wpisu przeanalizowałem kilka spraw dotyczących podróży, których wcześniej kompletnie nie brałem pod uwagę, mój błąd, no ale człowiek uczy się na błędach. Wybieramy się z żoną na początku wiosny do Hiszpanii autem, ale już teraz zaczynamy wszystko ogarniać, planować itp Twój wpis był bardzo pouczający dla Nas i na pewno pomocny, dzięki.

  34
 35. Pomocny post 🙂 Pozdrawiam i czekam na więcej

  35
 36. Dzięki za ciekawy artykuł! Fakt, trzeba się dobrze zabezpieczyć i przygotować się na podróż, żeby później nie byłoby niespodzianek. Planuję właśnie wyjazd samochodem do Szwajcarii i wpis bardzo mi się przydał 😉

  36
 37. Ubezpieczenie jest bardzo ważne, ja od czasu wypadku kupuje wszystkie opcje.

  37
 38. Nie warto oszczędzać na aubezpieczeniu.

  38
 39. Ubezpieczenie samochodu to zmora kierowców, ale niestety nie da się w żaden sposób tego obejść.

  39
 40. Na pewno warto przemyśleć też AC. Może was to nie wiele kosztować, a zawsze będziecie się pewniej czuć w podróży i nie tylko.

  40
 41. Cenne i bardzo przydatne informacje. Pozdrawiam

  41


Prześlij komentarz

Why ask?