Moto bloger

Blog o samochodach dla kierowców i nie tylko

Honda Polska już mnie nie lubi

Marzec 28, 2012 Autor: Moto bloger Kategoria: ford, honda

W ostatnim numerze Motoru ukazał się artykuł o wiosennych, promocyjnych akcjach serwisowych organizowanych przez Autoryzowane Stacje Obsługi różnych marek. Postanowiłem umówić się na taki przegląd, który w przypadku Hondy miał obejmować sprawdzenie 18 punktów ważnych dla bezpieczeństwa każdego samochodu.

http://www.flickr.com/photos/atomdocs/

Zadzwoniłem do jednego z poznańskich serwisów tej marki i okazało, że niestety moja Honda Jazz nie może już wziąć udziału w tej akcji. Taki bezpłatny przegląd obejmuje tylko samochody wyprodukowane od 2006 roku i jest to ogólnopolskie zarządzenie Hondy Poland. Mój jest z 2005.

Chyba Honda chce mnie zachęcić do kupna nowego samochodu. Sposoby takie niezbyt mi się jednak podobają, tym bardziej, że Jazz jest regularnie serwisowany w ASO.

Kupno nowego samochodu to duży wydatek, który dla mnie jest racjonalny tylko przy założeniu użytkowania auta przez okres 10 lat. W takim przypadku początkowa ogromna utrata wartości nie ma dużego znaczenia. Moim Jazzem będę więc jeździł przynajmniej do 2015 roku, chyba że wcześniej ktoś mi go skasuje, ukradnie lub wygram 1 mln złotych w Lotto. Powoli oczywiście rozglądam się za nowym autem i ostatnio dużo z żoną myśleliśmy o Hondzie Civic. Jednak takie działania Hondy Polska trochę nas do niej zniechęcają.

Dużo lepiej swoich kierowców traktuje Ford Polska, który dla właścicieli fordów oferuje możliwość wykupienia za 89 złotych na rok gwarancji  obejmującej:

 • silnik
 • układ przeniesienia napędu
 • skrzynię biegów
 • wybrane elementy sterowania i osprzętu silnika

Z oferty Gwarancja 12  może skorzystać właściciel zarejestrowanego w Polsce Forda, któremu kończy się gwarancja podstawowa lub posiadacz Forda, którego wiek nie przekracza 10 lat, a przebieg jest mniejszy niż 200 000 km. Warunkiem wstępnym jest wykonanie przeglądu okresowego w ASO. Elementem gwarancji jest też całodobowy Assistance. Dodatkowo właściciele Fordów do 21 kwietnia mogą skontrolować elementy zawieszenia odpowiedzialne za bezpieczeństwo i wykonać geometrię w pełnym zakresie za 99 PLN

Za te propozycje brawa dla Ford Polska.

Na samego Jazza na razie nie mogę narzekać. Więcej napiszę we wpisie z serii dotyczących moich samochodów, którą rozpocząłem jakiś czas temu opisując, dziś fajnego już youngtimera, Dacię 1310p.

Na zdjęciu powyżej tak będzie wyglądał mój Jazz jeśli jednak zdecyduję się na udział w następnym Track Day w Poznaniu 😉

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Blip
 • Grono.net
 • Kciuk.pl
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik
Etykiety: ,

2 komentarze do wpisu “Honda Polska już mnie nie lubi”


 1. Honda w końcu ma diesla w ofercie

  1


Prześlij komentarz

Why ask?