Moto bloger

Blog o samochodach dla kierowców i nie tylko

Czeski Krumlov i test kamery Overmax CamRoad 6.1

Maj 13, 2014 Autor: Moto bloger Kategoria: Czechy, kamera samochodowa, podróże, testy

Ostatnie dni kwietnia i początek maja spędziliśmy na południu Czech w Czeskim Krumlovie, pięknym miasteczku wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. To trochę taki nasz Kazimierz Dolny nad Wisłą tylko kilka razy większy i zdecydowanie lepiej zachowany. Długą podróż, jazdę po polskich i czeskich drogach wykorzystałem do przetestowania nowej kamery samochodowej firmy Overmax CamRoad 6.1

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zamek w Czeskim Krumlovie

Jak do tej pory nie korzystałem z takich urządzeń i ciekawy byłem jak taka kamera sprawdzi się w codziennej eksploatacji. Sama obsługa urządzenia jest banalnie prosta. Właściwie po przeczytaniu instrukcji i kilkudziesięciu minutach jazdy z włączoną kamerą bez problemu można opanować wszystkie jej funkcje. Kamera włącza się automatycznie po przekręceniu kluczyka, a uchwyt mocujący jest bardzo dobry i może być trwale przyczepiony do przedniej szyby.

Zaskoczony byłem jednak pojemnością akumulatora. Ta kamera to jednak urządzenie typowo samochodowe wymagające ciągłego zasilania. Po jego odłączeniu, pomimo wcześniejszej długiej  jazdy, jest w wstanie pracować najwyżej kilka minut. Jeszcze gorzej wygląda próba naładowania akumulatora przez kabel USB podpięty do komputera. Po jakimś czasie kamera się wyłącza niezależnie od ustawień menu i przestaje się ładować.

Sama jakość filmów jest dobra, szczególnie w opcji FullHD. Po kilku próbach z rozdzielczością filmów zdecydowałem się używać właśnie tylko tej najwyższej dostępnej, czyli 1920x1080p. Oczywiście ma to wpływ na objętość filmów, ale przy 8 GB karcie właściwie wszystko to co chciałem zmieściło się bez problemu, a w czasie urlopu przejechaliśmy w sumie 1700 km. Stosowałem oczywiście funkcję cyklicznego nagrywania filmów w tzw. pętli. Do wyboru są okresy 2, 3 i 5 minutowe. W ten sposób po zapełnieniu karty kolejne pliki nagrywane są na te już istniejące, oczywiście jeśli wcześniej ich nie zablokowaliśmy.

Samo blokowanie i ochrona plików przed usunięciem jest bardzo proste i można je wykonać naciskając jeden z przycisków kamery w  trakcie jazdy.

Po początkowych problemach z oprogramowaniem dołączonym do produktu udało się wszystko poprawnie zainstalować. Dołączony program pozwala śledzić trasę na mapach Google, pokazuje maksymalną, aktualną oraz średnią prędkość, współrzędne geograficzne, a także przejechany dystans. Poniżej przykładowy zrzut ekranu.

Czeskie klimaty

Program Driving Record Player

Sama podróż przebiegała spokojnie i na szczęście nie musiałem korzystać z kamery jako urządzenia dowodowego przy wyjaśnianiu kwestii spornych w czasie kolizji czy wypadku.

Początek podróży to wyjazd z deszczowych Skierniewic. Przez roztargnienie zapomniałem włączyć świateł mijania zorientowałem się o tym od razu po zobaczeniu policjantki zatrzymującej mnie do kontroli. Na szczęście powodem zatrzymania nie było moje roztargnienie tylko ogólnopolska akcja Polskiego Ruchu Motocyklowego. Sympatyczny Pan nakleił nam plakietkę „Patrz w lusterka motocykle są wszędzie” i pojechaliśmy dalej. Film ze zdarzenia można obejrzeć sobie poniżej.

Kamera dysponuje systemem wykrywającym nagłe przeciążenia (G-sensor). W przypadku takiej sytuacji film jest automatycznie chroniony. Wszystko po to, żeby plik z kolizji lub wypadku nie został przypadkowo usunięty. Można ustawić zakres czułości tego modułu. W moim przypadku przy średnim poziomie czułości, jeden z filmów został automatycznie zablokowany. Wszystko to przez dziurawe łódzkie drogi.

Poniżej kilka filmów nagranych kamerą Overmax CamRoad 6.1.

Przez tydzień eksploatacji kamera nie sprawiała żadnych problemów i właściwie poza marną pojemnością akumulatora nie ma żadnych poważniejszych wad. Cena tego urządzenia w internecie to około 350 złotych. Szczegółowe dane techniczne kamery można znaleźć tutaj

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Blip
 • Grono.net
 • Kciuk.pl
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

5 komentarze do wpisu “Czeski Krumlov i test kamery Overmax CamRoad 6.1”


 1. Potwierdzam Twoją ocenę wideorejestratora, miałem również przyjemność używania tego modelu i jest naprawdę spoko, polecam go również.

  1
 2. Jakość nagrań przyzwoita, a cena zachęcająca do zakupu, która dodatkowo może szybko się zwrócić zwłaszcza w przypadku kierowców robiących duże przebiegi.

  2
 3. Moto bloger pisze:

  Dzięki uprzejmości firmy Overmax kamerę będę testował jeszcze kilka miesięcy, więc pewnie jeszcze jakieś filmy się pojawią.

  3
 4. kragmehr pisze:

  Czy kamera ma opcję nagrywania w trakcie parkowania przy zgaszonym silniku przy użyciu czujnika ruchu? Chodzi mi o sytuację gdy zostawiamy auto na parkingu i ktoś nas przyrysuje.

  4
 5. Na filmach wygląda to dosyć przyzwoicie. Ciekawy sprzęt.

  5


Prześlij komentarz

Why ask?