Moto bloger

Blog o samochodach dla kierowców i nie tylko

Arctic Ice i Amazon Rain – dwa nowe zapachy samochodowe Ambi Pur Car

Wrzesień 30, 2012 Autor: Moto bloger Kategoria: testy

Jakiś czas temu temu otrzymałem od firmy Ambi Pur dwa odświeżacze samochodowe. Pochodzą one z nowej linii produktów przeznaczonych przede wszystkim do aut użytkowanych przez mężczyzn. Po kilku dniach od zainstalowania ich w samochodzie chciałbym podzielić się kilkoma uwagami na temat tych produktów.

Ambi Pur w Hondzie Jazz

Nowe produkty Ambi Pur Car są dostępne pod postacią startera wyposażonego w urządzenie z regulacją intensywności działania i wkład z zapachem. W ramach uzupełniania zapachu w samochodzie można sięgnąć po wymienne, jednozapachowe wkłady. Jak podaje producent przy średnio intensywnym użytkowaniu jeden wkład wystarcza na około 60 dni.

Na pierwszy ogień poszedł Arctic Ice, który udało się łatwo i bez problemów zamocować w naszej Hondzie.

Arctic Ice dobra nazwa na upalne dni

Jak do tej pory w Jazzie nie używaliśmy żadnych zapachów samochodowych. Wnętrze co prawda od dawna nie pachnie już nowością, bo samochód ma przecież 7 lat, ale jak na razie nie ma w nim nieprzyjemnego zapachu. Po części związane jest to z tym, że ani ja ani żona nie palimy, więc problem śmierdzących w aucie papierosów nas nie dotyczy.

Sam zapach jest rzeczywiście zdecydowanie męski i szczególnie na początku, dość intensywny, pomimo ustawienia regulatora na minimum. Po jakimś czasie można się do niego przyzwyczaić. Moje dzieci zapytane o wrażenia zapachowe powiedziały, że wnętrze pachnie całkiem ładnie.

Drugi zapach Amazon Rain miał trafić do naszej Toyoty, która przez wiele lat użytkowana była przez mojego ojca. Nie miał on w zwyczaju rezygnować z palenia papierosów w czasie jazdy, więc zapach wnętrza jest zdecydowanie mniej przyjemny. Zdarzało mi się używać w nim jakiś odświeżaczy samochodowych najczęściej w postaci choinek zapachowych lub sprayów.

Amazon Rain – tropikalna ulewa w Twoim samochodzie 😉

Oczekiwania związane z nowym produktem Ambi Pur Car w Toyocie były, więc zdecydowanie większe. Niestety wkrótce pojawiło się spore rozczarowanie, bo okazało się, że tego produktu nie da się zainstalować w Yarisie I generacji. Wszystko przez specyficzne okrągłe otwory nawiewów, które podzielone są dość grubymi plastikowymi wstawkami. One to właśnie uniemożliwiły prawidłowe i wystarczająco mocne zainstalowanie urządzenia. Dla dobrej pracy powinno ono znajdować się cały czas w pozycji pionowej. Mam wrażenie, że te aplikatory zdecydowanie bardziej pasują do prostokątnych, bardziej tradycyjnych kratek nawiewu.

Amazon Rain musieliśmy, więc także przetestować w Hondzie i mi ten zapach zdecydowanie bardziej przypadł do gustu. Na pewno dobrze sprawdziłby się w autach, w których kierowcy nie rezygnują ze swojego nikotynowego nałogu.

Na koniec odrobina humoru z instrukcji obsługi „Odświeżacze powietrza nie mogą zwolnić z przestrzegania zasad postępowania w zakresie higieny”.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
  • Facebook
  • Blip
  • Grono.net
  • Kciuk.pl
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
Etykiety:

Prześlij komentarz

Why ask?