Moto bloger

Blog o samochodach dla kierowców i nie tylko

ABC kalkulatora OC i AC

luty 26, 2014 Autor: Moto bloger Kategoria: ubezpieczenie, wpisy gościnne

Samodzielne wyszukanie najbardziej korzystnej oferty na ubezpieczenie samochodowe dzięki istnieniu kalkulatorów OC i AC stało się proste nawet dla najbardziej opornych użytkowników technologii cyfrowej. Faktem jest, iż coraz więcej osób decyduje się na wybór kalkulatora jako niezależnego źródła informacji o poziomie cen ubezpieczeń, wybierając  tym samym zakup tańszej niż dotychczas polisy.

http://www.flickr.com/photos/68751915@N05/6736161971

http://www.flickr.com/photos/68751915@N05/6736161971

Kalkulator kalkulatorowi nierówny

 

Pod pojęciem kalkulatora ubezpieczeń kryje się narzędzie, które umożliwia samodzielne wyliczenie składki na ubezpieczenie (w naszym wypadku: komunikacyjne) bez konieczności bezpośredniego kontaktu z konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym. Główną siłą dobrego kalkulatora jest jego niezależność – prezentowane oferty nie są zafałszowane i uszeregowane pod względem porównawczym, umożliwiającym niemalże natychmiastowe zorientowanie się co do atrakcyjności wyświetlonej propozycji. Możliwość porównania ofert nie dotyczy kalkulatorów prezentowanych na stronach poszczególnych TU. Kalkulatory ubezpieczycieli umożliwiają samo wyliczenie składki bez opcji odniesienia do oferty innych firm ubezpieczeniowych, co w oczywisty sposób może prowadzić do nieporozumień.

 

Kalkulator ubezpieczeń – jak to działa?

 

W pierwszej kolejności, jak w każdej firmie ubezpieczeniowej, trzeba przejść przez wywiad mający postać formularza podzielonego na sekcje. Kalkulator na stronie porównywarki okurka.pl sekcje pytań dzieli na części informacyjne dotyczące pojazdu, właściciela i jego historii ubezpieczenia. Punktem dodatkowym są informacje udzielane na potrzeby wyświetlenia wyników ofert ubezpieczeń dodatkowych Autocasco. Istotne jest, by na każde z pytań odpowiedzieć zgodnie ze stanem faktycznym i niczego nie zatajać, każde niedomówienie może bowiem skutkować zafałszowaniem wyników kalkulacji. Po wypełnieniu formularza następuje proces filtrowania wyników, w efekcie którego użytkownik kalkulatora otrzymuje uszeregowane pod względem ceny oferty ubezpieczycieli. Przy każdym z wyników znajdziemy odnośnik do szczegółów propozycji, co ma szczególne znaczenie w przypadku ubezpieczeń dodatkowych. Pozwala to na szybkie zorientowanie się co do zakresu odpowiedzialności ubezpieczyciela i tym samym wybranie najbardziej optymalnego rozwiązania. Najbardziej rzucającą się w oczy korzyścią, wynikającą z możliwości, jakie daje kalkulator OC i AC, jest po prostu cena ubezpieczenia. Niejedną osobę zaskoczy rozrzut w wysokościach składek, niejednokrotnie – w przypadku wyboru samego OC – sięgający 100% różnicy w cenie.

Po analizie warunków proponowanych polis można skontaktować się z przedstawicielem danego towarzystwa ubezpieczeniowego lub bezpośrednio przystąpić do podpisania umowy, dostępnej ze strony ubezpieczyciela w trybie online.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Blip
 • Grono.net
 • Kciuk.pl
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

13 komentarze do wpisu “ABC kalkulatora OC i AC”


 1. My też korzystaliśmy z kalkulatora, ale pzoa tym z pomocy specjalisty, bo bez tego sie nie obejdzie.

  Zapraszamy również na nasz blog: http://ilakiernik.blogspot.com/

  1
 2. Kalkulator online ma jedną dużą zaletę – przede wszystkim oszczędza duużo czasu. Zawsze można iść do pośrednika jednak jak dla mnie wygodniej jest zamawiać online

  2
 3. No nie wiem, może za stary po prostu jestem i cała ta cyfryzacja do mnie nie przemawia. Ja tam wolę zadzwonić do ubezpieczyciela i ustalić wszystko z człowiekiem a nie maszyną.

  3
  • Moto bloger pisze:

   Chyba nie ma się czego obawiać. Zawsze można przecież przeczytać warunki zawieranego ubezpieczenia na spokojnie zanim na coś się zdecydujemy.

   4
 4. Koledze chyba chodziło o to, że jest „starszej generacji” i nie łapie wszystkich rzeczy w tym cyfrowym świecie 🙂 Doskonale go rozumiem bo sam się gubię w tym wszystkim. W internecie to jedynie onet, alledrogo i kilka blogów mnie interesuje 🙂

  5
 5. Szukając najtańszej oferty nie zapomnijmy jednak poczytać trochę na temat firmy, która to ubezpieczenie oferuje. Nieraz lepiej dołożyć kilka PLN ale być bardziej spokojnym o wypłatę odszkodowania i mieć mniej problemów przy jego załatwieniu gdyby coś się stało.

  6
 6. Wszelkiego rodzaju kalkulatory oszczędzają dużo czasu bo tylko raz podajemy dane, a zapytanie idzie w kilka miejsc. Co do ubezpieczycieli to się zgadam z opinią, że warto czasami zapłacić więcej i w przypadku kolizji, wypadku mieć spokój z całą procedurą odszkodowania, a nie wykłócać się o każdą złotówkę i pisać odwołania od decyzji ubezpieczyciela.

  7
 7. Ja jednak mam opinie, że lepiej wybrać jakiegoś sprawdzonego ubezpieczyciela, a nie takiego telefonicznego, gdyż dla mnie jest bardziej rzetelny. Ja miałem kumpla i się przejechał na takim ubezpieczeniu bo właśnie doczepili się do opon i nie wypłacili mu odszkodowania, a ja miałem podobną sytuacje i było OK. Ja w tanie rzeczy nie wieże zwłaszcza jeżeli chodzi o tak ważne sprawy jak ubezpieczenie.

  8
 8. Zawsze idę do pośrednika. Kiedyś miałem taką sytuację, że na stronie dużej firmy ubezpieczeniowej wyliczyłem i zamówiłem OC + NW. Jak sie później okazało , kiedy kurier przyjechał z umową, kwota za ubezpieczenie była 150 zł wyzsza od kalkulacji.

  9
 9. Dzięki, kalkulatorek naprawdę się przydał.

  10
 10. Dzięki za link, przydatna rzecz ten kalkulator. Do tej pory ubezpieczałem się u przedstawiciela, ale chyba taniej mi wyjdzie w wersji direct.

  11
 11. kalkulator w wypadku oc i ac są naprawdę bezcenne. Sam z nich korzystam i mogę polecić innym

  12
 12. Witam,
  według mnie taki kalkulator jest czymś naprawdę pożytecznym.
  Zawsze miałam problemu z rachunkami, więc na pewno z niego skorzystam 🙂

  13


Prześlij komentarz

Why ask?